Sarbinowo


Sarbinowo plaża
Sarbinowo plaża

Sarbinowo to niewielka wieś o charakterze letniskowym położona u wybrzeży Morza Bałtyckiego w województwie zachodniopomorskim. Jest to obok Mielna jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych położonych na zachodnim wybrzeżu Polski. Panuje tutaj spokój i przyjemna atmosfera, dlatego jest to idealne miejsce do wypoczynku dla osób szukających spokoju i wytchnienia. Dobrze będą czuły się tutaj również rodziny z małymi dziećmi. Domki wypoczynkowe w Sarbinowie położone są zaledwie 300 metrów od plaży, a strzeżone kąpielisko ma 100 m długości.

 

Sarbinowo to nie tylko wypoczynek na plaży. Chętnie wybierają się tutaj także miłośnicy przyrody oraz pieszych i rowerowych wędrówek. Mnogość atrakcyjnych ścieżek turystycznych sprawia, że każdego dnia można przeżyć niezwykłą przygodę.

 

Wieś i jej najbliższe okolice to także interesujące miejsce dla miłośników historii regionu. Znajduje się tutaj wiele interesujących obiektów o konstrukcji szachulcowej, a także domy o zabudowie wąskofrontowej. Będąc w Sarbinowie, warto także zwiedzić pobliskie latarnie morskie.